Kraft Kağıt

0 212 567 60 70

Kraft Kağıt

Dayanıklı ambalaj anlamına gereken Kraft kağıt daha çok grafik tasarımcılar ve mimarlık bölümünde okuyan öğrenciler tarafından kullanımı tercih edilir. Beyaz ve kahverengi olarak çeşitleri bulunur. Aynı zamanda çimentoların paketlenmesi sırasında da Kraft kağıt kullanılır.

 

Kraft Kâğıt Nedir?

Kraft kağıt nedir? Bu sorunuzun cevabını şu şekilde açıklamak mümkün olacaktır: 4 katlı bir şekilde torba biçimine getirilerek kullanılan ve içine çimento doldurulan kağıtlara Kraft kağıt denir. Firmamız yurt içinde ve yurt dışında kullanılmakta olan Kraft kağıt üretimi ve baskısı yapar.

 

Kraft Kâğıt Özellikleri Nelerdir?

Öncelikli kullanım alanı sadece ambalaj üretiminde kullanılan Kraft kağıt doğal görüntüsü nedeni ile artık kartvizit ve hediye kutularında, hatta çeşit çeşit modellerde bulunan ve birbirinden farklı dekorasyon ürününde de kullanılır. 40 gramdan başlayıp, 160 grama kadar farklı gramaj türleri mevcuttur. Birçok alanda kullanılan Kraft kağıt paketleme ve eşyaların düzgün bir şekilde korunabilmesi amacı ile sargı malzemesi olarakta kullanım açısından oldukça uygundur. Kraft Kağıt kullanılacağı alana göre teknik özelliklerine en uygun olan kaplamalarda kullanılır. İnce gramaja sahip olan Kraft kağıt En çok gıda sektöründe kullanılır. Kalın gramaj yapısında bulunan kâğıtlar ise endüstriyel ürünlerde kullanılır.

 

Kraft Kağıt Çeşitleri Nelerdir?

Çam, köknar ve ladin gibi ağaçların yumuşak odunlu olması sebebi ile uzun elyaflı ağaçlardan sülfat prosesi ile üretilen Kraft kağıt aynı zamanda yüksek mukavemetli bir kağıt türü olarakta bilinmektedir. Kraft Kağıt rengi, parlaklığı ve kolay baskı uygulanabilir olması sayesinde sektörde yerini almış en önemli hammadde kaynaklarından biridir. Ormanların zengin olduğu ülkelerde üretilen Kraft kağıt ülkemizde olduğu gibi üreten ülkelerden ithal etmektedir. Kraft kağıtların su geçirgenliği bulunmaz ve selüloz kullanılarak üretimi sağlanır. Kraft Liner ve Kraft Paper olarak iki çeşidi bulunmaktadır.

Kraft Liner; istenilen her ebatta ürün çeşitliliğine sahiptir. Oluklu kutu sektöründe çoğunlukla Kraft Liner kullanılır ve ağır yük paketlerinde ilk tercihler arasında yer alır.

Kraft Paper ise daha çok alışveriş poşetlerinde, gıda torbaları ve endüstriyel torbaların üretiminde yer alır. İstenilen ebatlarda ürün çeşitleri bulunur.

 

Kraft Kağıt Nereden Satın Alınır?

Eğer kraft kağıt kullanmayı düşünüyorsanız, firmamıza ulaşarak bu kağıtların çeşitleri, özellikleri, fiyatları ve daha birçok bilgiye sahip olabilirsiniz. Internet sitemiz üzerinden firmamızın iletişim bilgilerini inceleyebilir ve adresimize ulaşarak, firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Kraft kağıt paketleme ve ambalaj alanında kullanılır ve bobin halinde bulunur. Satın almak istediğiniz kraft kağıt, istenilen ebatlarda kesilebildiği için işinize yarayacak kadarını satın almanız mümkündür.

Kraft Kağıt hammaddelerden üretildiği için ve defalarca geri dönüşüm yapılarak kullanılan çevreye dost bir kağıt türüdür. Sağlık alanlarında, kozmetik alanında, gıda alanında ve endüstriyel alanlarda olmak üzere hayatımızın her alanında kullanılmakta olan çevreye dost bir kağıt türüdür. Çimento torbası, un torbası, koli kaplama işlemleri, ekmek torbaları, tekstil ürünlerinde bulunan etiketler gibi çok daha fazla sayıda örnek verebileceğimiz, günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkan bir kağıt türü olup, aynı zamanda selüloz oranının yüksek oluşu nedeni ile hem sağlıklı bir hal alır, hem de sizler güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Profesyonel Kraft Kağıt Üretimi

Firmamız çok uzun ve geçmiş yıllardan itibaren günümüze kadar adını hep en kaliteli ve en güvenilir firma olarak duyurmayı başarmıştır. Müşteri memnuniyeti konusunda çok hassas davranarak her türlü sorununuzda sizlere güler yüz ile yardımcı oluyoruz. En uygun fiyatlar, en kaliteli ve sağlıklı bir ürün alışverişi yapmak istiyorsanız, firmamız ile bağıntı kurmanızı bekliyoruz.