Amerikan Bristol

0 212 567 60 70

Amerikan Bristol

Matbaa sektöründe kullanılan birçok kâğıt çeşidi vardır, bu kâğıt çeşitlerinden bir tanesi de Amerikan Bristol kâğıdıdır. Amerikan Bristol ne demektir, öncelikle bunun açıklamasının yapılması gerekiyor. Amerikan Bristol bir kâğıt türüdür. Bir tarafı beyaz, diğer tarafı da hafif kirli beyaz görüntüde olan bir kâğıt çeşidi olup, biraz kartona benzer bir yapısı vardır. Bu kâğıtlar farklı farklı gramajlarda üretilirler. Kitap kapağı, kartvizit ve broşür en sık kullanıldığı alanlardır. Bu alanlarda kullanım sebebi, tek taraflı kullanım için daha uygun olmasıdır. En önemli özelliği Amerikan Bristol kâğıtlarının bir yüzü yapılacak baskı için uygunken, diğer yüzünün baskı yapılmasına uygun olmayışıdır. Yani tek taraflı kullanım için yapısı en uygun olan kâğıtlardandır. Eğer bir davetiye basımı söz konusu ise (davetiyelerin tek taraflı kullanılması sebebiyle) Amerikan Bristol ilk tercih edilen kâğıt çeşidi oluyor.

 

Amerikan Bristol Kâğıtlarının Özellikleri Nelerdir?

Arka yüzü ve ön yüzü birbirinden farklı yapıda olan Amerikan Bristol kâğıtları, çevirmeli baskı türleri için uygun değildir, çünkü bu kâğıtlar tek taraflı kullanım özelliğine sahiptir. Basit bir türde basım yapılacaksa, hızlı bir şekilde ve kaliteli sonuçlar alınacağı için kullanım alanları daha çok broşür, kartvizit ve davetiye basımları olmaktadır. Amerikan Bristol kâğıt çeşitlerimiz davetiye, kartvizit ve broşür basımlarında daha hızlı sonuç alarak, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Sonuç olarak zaman kaybını önler ve oldukça kalitelidir.

 

Amerikan Bristol Çeşitleri ve Bu Çeşitlerin Özellikleri Nelerdir?

Amerikan Bristol kâğıtları, Chenming ve Ningbo Fold olarak iki bölümde adlandırılmaktadır. 140 gramdan başlayıp, 400 grama kadar devam eden farklı gramajlarda üretilirler. Uygun olduğu baskı türleri; ofset baskı ve tipo baskıdır. Aynı zamanda Amerikan Bristol kâğıtları yüksek kalınlıkta olup, iyi bir homojen dağılım sağlar. Yumuşak bir yüzeyi bulunur ve yüksek kalitede beyazlığa sahiptir. Yüksek renk kararlılığı sayesinde parlak ve doygun renklere sahiptir.

 

Amerikan Bristol Kâğıtlarının Kullanım Alanları

Amerikan Bristol kâğıtları; Broşür, kartvizit, kartpostal, davetiye, hediye kutuları, tütün içeren ürünlerin paketleri, kozmetik kutuları, süt ve meyve suyu kutuları, tek kullanımlık karton bardaklar, satışı yapılan ürünlerin etiketlerinde ve karton çantalarda kullanılmaktadır.

 

Amerikan Bristol Kâğıdı Olan Chenming ve Ningbo Fold Hakkında Kısa Bilgiler

Chenming Amerikan Bristol kâğıtları ve Ningbo Fold Amerikan Bristol kâğıtları; gıda, sağlık ve kartpostal ya da kozmetik sektörlerinde çokça kullanılmaktadır. Amerikan Bristol kâğıtları genel olarak Flexo baskı ve tabaka ofset baskı türüne uygunluk göstermektedir. Yukarıda da saydığımız tüm kutu, davetiye, vs. baskılarında kullanılan türlerdir.

 

Amerikan Bristol Kâğıtlarını Nereden Satın Alacağınız Hakkında Bazı İpuçları

Amerikan Bristol kâğıdı kullanımına ihtiyacınız varsa ve nereden satın alacağınız konusunda herhangi bir fikriniz yoksa yapmanız gereken ilk adım, firmamıza ulaşmak olmalıdır. Firmamız uzun yıllardan beri siz değerli müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Amerikan Bristol kâğıtları ile ilgili tüm bilgiler için firmamızı ziyaret edebileceğiniz gibi internet sitemiz üzerinden de bizlere ulaşabilirsiniz. En kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla alabilmek için, sitemizi inceleyebilir ve çağrı merkezi departmanımızda görev alan çağrı merkezi müşteri temsilcilerimizden öğrenmek istediğiniz her türlü detayı sorup öğrenebilirsiniz. Her geçen yıl hızla gelişen teknoloji ile birlikte ürün çeşitliliğinde farklı projeler üreterek, en güvenilir ve işinin uzmanı bir firma olmayı hedef olarak görüyoruz. Amerikan Bristol kâğıtları hakkında daha fazla ayrıntı, fiyat seçenekleri hakkında detaylı bilgi için firmamıza yapacağınız ziyaretleri bekliyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın tümü işinde uzman olup, müşteri memnuniyeti konusunda çok hassas davranmaktayız.